Skupaj 2671835 prikazov
Skupaj 106144 obiskov
Online 7 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!

Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.

Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik Maribor!

Torek, 26. marec 2019 13:56:54 - Tekmovanja

5. turnir ciklusa pomlad - poletje

Spomladansko poletni ciklus 2019 postaja vse »moènejši«. Na 5. turnirju so vsa prva mesta osvojili sosedje iz Varaždina zmagovalec Goran Šegoviè in tretje uvršèeni Ratko Novak med njiju pa se je na 2. mesto uvrstil Mariborski »gastarbajter« Predrag Marèeta. Najboljšega domaèina najdemo šele na 4. mestu FM Dragana Simièa, ki je odlièno štartal - premagal Šegovièa in Marèeto, nato pa mu je èrna serija po s 0,5 toèke iz zadnjih 4 partij odnesla 1. mesto.

Na 5. mestu najdemo zmagovalca prejšnjega turnirja Fjodora Žugaja, ki tokrat ni ponovil zmage s 4. turnirja, na 6. mestu pa solidnega MK Borisa Mitrovièa, ki slabo štarta in dobro konèa. Tokrat je v finišu turnirja premagal zmagovalca in Simièu prepreèil vidnejšo uvrstitev. Pravi »fijasko« je s 7. mestom doživel FM Darko Supanèiè, ki je izgubil kar štiri partije in to s prvimi štirimi na tabeli.

Na turnirju je najveè FIDE retinga pridobil Boris Mitroviè +44, najveè pa ga »polomil« Slavko Vizovišek -26. V skupnem seštevku je v navidezno zanesljivem vodstvu Supanèiè z 41,5 toèkami pred Simièem z 38 toèkami, na 3 mestu pa je z turnirjem manj Ratko Novak z 34,5 toèkami. Ciklus se nadaljuje 1.4.2019.