Julij - 2020

NePoToSrCePeSo
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  




Statistika strani...

Skupaj objav 580
Skupaj ogledov 1216714 strani
Oddano glasov 1058

Skupaj 1857359 prikazov
Skupaj 47826 obiskov
Online 4 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!


Impresum

Lastnik:
ŠK Branik Maribor
Odgovorni urednik:
Miran Zupe
Tehnično urejanje:
Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.


Dobrodošli na spletni strani 100. obletnica - ŠK Branik - Maribor!

 Ponedeljek, 08. junij 2020 11:05:48 - Tekmovanja

4. redni mesečni turnir


Ob upoštevanju priporočil in ukrepov za zajezitev širjenja okužb s korona-virusom - ŠK Branik nadaljuje s svojimi rednimi mesečnimi šahovskimi turnirji. Tako je treba pri medsebojnih stikih posameznikov ravnati kar najbolj odgovorno, da zaščitimo tako sebe kot najbližje in najranljivejše skupine posameznikov med nami.

Tokrat je bil na sporedu zaostali turnir za mesec marec. Kljub neprepričljivi igri je zmagal domači FM Darko Supančič, ki je v 4. kolu doživel poraz z dr. Simonom Špacapanom iz ŠK Impola in šele zadnje kolo po porazu Špacapana z MK Francem Virtičem je odločilo zmagovalca. Špacapan , ki je sicer na koncu končal le na 4. mestu je praktično vodil od prvega do zadnjega kola, a je »branikova« naveza Virtič Franc in Šoštarič Denis uspela z zmagama proti njemu, da je »zmaga ostala doma«.

Drugo uvrščeni Virtič se je dolgo mučil, a mu je na koncu z dobrim finišem uspelo končati na 2. mestu. Prav tako je zanesljivo igral domačin Denis Šoštarič, ki se je uvrstil na 3. mesto. Razočaral je FM Dragan Simič, ki je končal na skromnem 7.. mestu. Dobro sta tokrat igrala tudi veteran Karl Cojhter in Darko Špelec, še posebej pa tudi tajnik ŠK Branika Goran Krulič, ki si je priigral kar 57 točk FIDE ratinga.

Poleg prej omenjenega Simiča so razočarali Boris Mitrovič, Miha Prevolšek, še posebej pa dr. Tomaž Bajec, ki si je priigral rekorno 48 točk minusa FIDE ratinga. Sicer pa kar se tiče napredovanja na FIDE lestvici so tokrat lahko zadovoljni še Šoštarič s +39 ratinga, Špacapan s +29 ratinga, Cojhter s +27 ratinga in Špelec s +15 ratinga. Nezadovoljneži so tokrat postali poleg Bajca predvsem Vizovišek z –35 ratinga, Šrimf in Prevolšek z –29 ratinga in Simič Dragan z –25 ratinga.

<>

V skupnem seštevku še naprej vodi Supančič z 28 točkami, pred Draganom Simičem z 23 skupnimi točkami in Cojhterjem z 21 točkami. Za zaostali turnir meseca aprila iščemo prosti termin in bo predvidoma še ta mesec.


Tabela stanja
Rk.SNo-NameFEDRtgPts. TB3
11FMSupancic DarkoSLO2215748.5
22-Virtic Franc Ml.SLO21506.544.5
36-Sostaric DenisSLO20076.547.5
44-Spacapan SimonSLO2017648.5
55-Cojhter KarlSLO2016647.5
69-Spelec DarkoSLO19465.541
73FMSimic DraganSLO2136548
88-Mitrovic BorisSLO19934.542.5
911-Krnjovsek ZlatkoSLO18124.536.5
107-Prevolsek MihaSLO2006441.5
1113-Kolmanic TomazSLO1789439.5
1217-Krulic GoranSLO1381434.5
1314-Grindl DanijelSLO16133.534.5
1418-Vizovisek SlavkoSLO18773.537.5
1512-Srimf SilvesterSLO18103.536
1610-Bajec TomazSLO1826334
1715-Vidonja VladoSLO1504234.5
1816-Simic Pusnik VitoSLO1483232.5


Skupna tabela stanja
Zap.TekmovalecFIDE ELO12345678910Skupaj
1.Supancic Darko22296.008.506.507.0028.00
2.Simic Dragan21285.505.507.005.0023.00
3.Cojhter Karl20485.006.005.006.0022.00
4.Vizovisek Slavko18674.504.504.503.5017.00
5.Mitrovic Boris19966.505.504.5016.50
6.Bajec Tomaz18404.504.504.503.0016.50
7.Spelec Darko19465.505.005.5016.00
8.Sostaric Denis20477.006.5013.50
9.Krnjovsek Zlatko18414.504.504.5013.50
10.Simic Pusnik Vito14584.003.503.502.0013.00
11.Vidonja Vlado14955.002.003.502.0012.50
12.Flandija Zvonko17794.006.5010.50
13.Gunsek Alfred16454.005.509.50
14.Mikek Vladimir18654.005.009.00
15.Srimf Silvester17844.503.508.00
16.Grindl Danijel15764.503.508.00
17.Krulic Goran13812.001.504.007.50
18.Zugaj Fjodor21357.007.00
19.Virtic Franc Ml.21506.506.50
20.Stavanja Milan20786.506.50
21.Spacapan Simon20176.006.00

Rezultati na Chess-results...

Ocena:   Ogledov: 188  Prispeval: Miran Zupe

  5 najvišja ocena!


Komentarji:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!

Strani/stran: 1/1 |< < 1 > >|