Skupaj 2672807 prikazov
Skupaj 106337 obiskov
Online 1 obiskovalec

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!

Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.

Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik Maribor!

Nedelja, 03. december 2023 20:34:39 - Novice

Področno ekipno OŠ prvenstvo

V četrtek, 30. 11, je bilo na Srednji gradbeni šoli v Mariboru odigrano področno ekipno prvenstvo osnovnih šol, ki so hkrati kvalifikacije za državno ekipno prvenstvo. Tekmovanje je v zadnjih letih postalo bleda senca nekoč množično obiskovanega dogodka. V vsaki izmed fantovskih kategorij (F12 in F15) je izmed vseh mariborskih in okoliških šol nastopilo zgolj pet (!) ekip.

V kategoriji fantov do 12 let je zmagala ekipa OŠ Draga Kobala, ki so jo zastopali trije naši člani - Liam Grobotek, Anej Borovinšek in področna prvakinja v kategoriji D9 - Vanessa Eva Grobotek. Ekipa je po napetem boju osvojila prvo mesto, kljub temu da sta manjkala dva pomembna igralca.

V kategoriji F15 je naš član Rene Nikl zastopal šolo, ki že vrsto let dominira mariborsko osnovnošolsko prizorišče. Ekipa OŠ Angela Besednjaka je glavni preizkus prestala v prvem kolu, nato pa rutinsko zmagala preostale partije in prepričljivo osvojila prvo mesto.

Obe ekipi sta se uvrstili na državno prvenstvo, ki bo marca 2024, kjer lahko s kvaliteto, ki jo premoreta, posegata po najvišjih mestih. V klubu bomo seveda spremljali tekmovanje.

Ocena:   Ogledov: 230  Prispeval: Tajnik