Skupaj 2652076 prikazov
Skupaj 104981 obiskov
Online 2 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!

Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.

Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik Maribor!

Četrtek, 09. maj 2019 11:06:40 - Tekmovanja

3. turnir GT hitropotezno 2019

Vèeraj, 7.5.2019, je bil odigran še tretji hitropotezni šahovski turnir v okviru ciklusa Gostilne tabor za leto 2019. Turnirja se je udeležilo 23 igralcev. Potem ko je Varaždinèan Goran Šegoviè v ponedeljek zmagal na ciklusu ŠK Branika je tudi vèeraj, že drugiè v GT ciklusu zmagal. Njegova serija je impozantna saj je v zadnjih 23 partijah osvojil kar 21,5 toèk. Drugo mesto z toèko zaostanka je zasedel IM Miran Zupe, ki je sicer premagal zmagovalca a je potem presenetljivo izgubil z Borisom Mitrovièem. Tretje, 4. in 5. mesto so zasedli šahisti ŠD Frama, 3. mesto framski Varaždinèan Ratko Novak, na 4. mestu je konèal MK Boris Mitroviè in na 5. mestu pa »šef mariborskega akvarija« Branko Kolar.

Najveèje preseneèenje na turnirju je vsekakor pripravil veteran Ivo Pev, ki je med drugim vzel skalp tudi Ratku Novaku. Tokrat na turnirju ni bilo pretiranih negativnih preseneèenj, morda bi le predsednik ŽŠK Maribora lahko naredil kako »piko« veè. Na turnirju so iz ŠK Branika poleg Zupeta tekmovali še Darko Špelec, Hajrudin Zvekiè, Tomaž Bajec, Dragan Filipoviè in Rudi Stauber, ki so se, èe gledamo štartne pozicije odrezali slabše - kot bi lahko to prièakovali.

V skupnem seštevku premoèno vodi Šegoviè z 32,5 toèkami iz treh turnirjev pred Mitrovièem z 25.5 toèkami iz treh turnirjev IM Zupetom z 20,5 toèkami iz dveh turnirjev. Za skupno celoletno konèno uvrstitev se šteje rezultat iz osmih turnirjev.