September - 2020

NePoToSrCePeSo
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30  




Statistika strani...

Skupaj objav 601
Skupaj ogledov 1252525 strani
Oddano glasov 1109

Skupaj 1907525 prikazov
Skupaj 50448 obiskov
Online 4 obiskovalcev

Postanite sponzor

Za izpolnitev vseh naših načrtov in za normalno delovanje društva, seveda ne gre brez finančnih sredstev zato vas vabimo in naprošamo, da nam s finančnim prispevkom pomagate pri delovanju kluba. Za vaše sodelovanje, kot tudi za vso podporo, ki jo boste nudili našemu šahovskemu klubu, se iskreno zahvaljujemo!


Impresum

Lastnik:
ŠK Branik Maribor
Odgovorni urednik:
Miran Zupe
Tehnično urejanje:
Franci Štiberc

Za vsebino spletne strani in posameznih rubrik odgovarja urednik, za vsebino "Koledar dogodkov" odgovarja organizator dogodka, ki je vsebino posredoval naši spletni strani ali jo objavil na spletni strani ŠZS.


Dobrodošli na spletni strani ŠK Branik - Maribor!

 Torek, 04. avgust 2020 13:44:32 - Tekmovanja

10. hitropotezni turnir ciklus 2020


ŠK Branik je spravil »pod streho« že 10 od 12 turnirjev spomladansko-poletnega ciklusa 2020. Udeležba devetnajstih šahistov je bila za ta čas odlična in pa seveda tudi močna. Še eno zmago več je dosegel FM Darko Supančič, ki je v medsebojnem dvoboju premagal MK Borisa Mitroviča, kar mu je z ozirom na isti število točk podobno kot na prejšnjem turnirju, ko je premagal Denisa Šoštariča prineslo 1. mesto, ki pa bi lahko bilo prepričljivo, a mu je v 6. kolu v dobljeni poziciji proti Vukmiroviču zmanjkalo časa.

Mitrovič je tudi tokrat igral »harakiri« devet zmag in dva poraza in je zasluženo, sicer z veliko dozo sreče pristal na delitvi 1. mesta. Za razliko od prejšnjega turnirja je tokrat odlično igral Dušan Vukmirovič, se s 3. mestom ponovno vrača k šahu. Na 4. in 5. mestu sta tokrat pristala domača FM Dragan Simič in IM Miran Zupe, ki vsekakor nista bila zadovoljna z svojo uvrstitvijo, predvsem Zupe, ki je v dobljeni poziciji in v časovni stiski Mitroviča spregledal spregledal »vse kar se je dalo«.

Pohvaliti velja oba sodelujoča mladinca Nika Žvarca iz ŠD Kamnice in Vita Simiča iz domačega Branika, ki sta si priborila +50 oz. + 27 točk hitropoteznega FIDE ratinga. Kar se napredka na FIDE lestvici tiče si je največ plusa nabral Mitrovič kar + 67, zadovoljna sta pa lahko tudi Simič z + 34 točkami in Vukmirovič z + 23 točkami plusa. Največji »razočaranci« turnirja so tokrat bili Tomaž Žvarc iz ŠD Kamnice, Samo Virtič iz ŠK Gambita in Hajrudin Zvekić iz ŠK Branika, ki so izgubili 47, 42 in 26 točk ratinga.

Po desetih turnirjih je več ali manj jasno, da bo zmagovalec Supančič, za 2. mesto pa imata enake možnosti Simič in Zupe. Ciklus se nadaljuje z naslednjim ponedeljkom, 10.8.2020 ob 17 uri.


Tabela stanja po 11 kolih
Rk.-NameFEDRtgPts. TB3
1FMSupancic DarkoSLO2224969.5
2-Mitrovic BorisSLO1981968
3-Vukmirovic DusanSRB21198.572
4FMSimic DraganSLO20928.570
5IMZupe MiranSLO21967.570.5
6-Cojhter KarlSLO2041670.5
7-Mujacic HarisBIH1986666.5
8-Prevolsek MihaSLO19755.566.5
9-Flandija ZvonkoSLO18345.568.5
10-Vizovisek SlavkoSLO18415.562.5
11-Spelec DarkoSLO19385.556.5
12-Virtic SamoSLO1970561.5
13-Zvekic HajrudinSLO1790547.5
14-Zvarc NikSLO1379545.5
15-Simic Pusnik VitoSLO14684.550
16-Zvarc TomazSLO18234.551
17-Brezner FranciSLO1701451.5
18-Vekic VojkoSLO1636451.5
19-Vidonja VladoSLO14891.550

Rezultati na ChessResults.com...


Tabela rezultatov ciklusa
Zap.TekmovalecFIDE ELO123456789101112Skupaj
1.Supancic Darko22247.007.009.508.508.009.006.509.509.009.0083.00
2.Simic Dragan21367.508.008.507.507.508.506.008.008.508.5078.50
3.Zupe Miran21968.008.008.006.508.509.008.509.007.5073.00
4.Cojhter Karl20416.006.505.007.007.007.005.506.008.006.0064.00
5.Mitrovic Boris19816.006.007.008.007.007.009.0050.00
6.Sostaric Denis20786.506.005.506.006.005.509.0044.50
7.Flandija Zvonko18344.506.005.503.506.003.005.5034.00
8.Vrban Rok22138.505.508.509.5032.00
9.Spelec Darko19385.005.004.007.004.505.5031.00
10.Vekic Vojko16343.003.505.003.002.502.005.004.0028.00
11.Virtic Franc Ml.21847.007.505.507.5027.50
12.Kontler Sasa18325.505.505.505.505.0027.00
13.Vizovisek Slavko18415.005.005.505.005.5026.00
14.Kirbis Milan19375.506.005.506.0023.00
15.Vidonja Vlado15044.003.001.503.001.004.502.002.501.5023.00
16.Velec Joze18256.506.005.504.0022.00
17.Prevolsek Miha19816.004.505.005.5021.00
18.Zvekic Hajrudin17804.505.002.004.505.0021.00
19.Simic Pusnik Vito14684.503.001.004.003.504.5020.50
20.Virtic Samo19705.005.005.0015.00


Ocena:   Ogledov: 168  Prispeval: Miran Zupe

  5 najvišja ocena!


Komentarji:

 Trenutno ni dodanih mnenj!

Dodaj mnenje:

Vzdevek: E_mail:
Mnenje:
Vsa polja so obvezna!

Vse obiskovalce naprošamo, da ob pisanju sporočil in mnenj upoštevajo pravila lepega vedenja! Za neprimerno vsebino poslanih sporočil lastnik spletnega mesta ne odgovarja, takšna sporočila bomo brisali!

Strani/stran: 1/1 |< < 1 > >|